Rozważasz zakup mieszkania w Szczecinie. Twoim sposobem na pozyskanie potrzebnych środków jest kredyt hipoteczny, jednak nie posiadasz wkładu własnego. Czy istnieją jakieś inne sposoby na jego pozyskanie?

Zakup mieszkania w Szczecinie, który chcemy zrealizować przy użyciu kredytu hipotecznego, wymaga wkładu własnego. W 2013 roku Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła Rekomendację S, w której określiła obowiązek posiadania określonej ilości wkładu własnego przez osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny.

Zakup mieszkania w Szczecinie dzięki pożyczce zakładowej

Aby pozyskać wkład własny na zakup mieszkania w Szczecinie możesz spróbować zaciągnąć pozabankową pożyczkę zakładową. Pracownicze Kasy Zapomogowo Pożyczkowe oferują terminowe pożyczki o dużo korzystniejszym oprocentowaniu od zwykłych banków. Należy przy tym pamiętać, że zwykle nie są to aż tak duże kwoty, choć z pewnością mogą stanowić część składową naszego wkładu własnego.

Inna nieruchomość jako wkład własny

Jeśli posiadasz już na własność inną nieruchomość, zakup mieszkania w Szczecinie może być o wiele prostszy. Twoja nieruchomość będzie stanowić zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Wówczas zostaje ona obciążona kredytem hipotecznym.

Pożycz pieniądze od kogoś bliskiego

Jeśli nie posiadasz absolutnie żadnych alternatyw na to, by sfinansować zakup mieszkania w Szczecinie, możesz spróbować pożyczyć pieniądze od swoich bliskich. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ponieważ unikamy w nim niekorzystnego oprocentowania, które będziemy musieli zwrócić pożyczając pieniądze z banku.