Lokalizacja nieruchomości to zdecydowanie najważniejszy czynnik, który kształtuje cenę mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Nabywcy mieszkań stają się coraz bardziej wymagający – w pobliżu chcą mieć wszystkie potrzebne punkty infrastruktury miejskiej. To sprawa bardzo zróżnicowana, jednak wyróżnia się pewne najczęstsze kryteria wyboru.

Większość nabywców mieszkań na sprzedaż w Warszawie ceni nieruchomości znajdujące się w modnych, spokojnych i przede wszystkim bezpiecznych dzielnicach stolicy. Dlatego najatrakcyjniejsze mieszkania na sprzedaż w Warszawie znajdują się blisko terenów zielonych, jednak wciąż posiadają dobry dojazd do centrum miasta. Jeśli z Twojego mieszkania jest daleko do jakiegokolwiek parku, a dodatkowo na najbliższych ulicach występują korki, możesz mieć problem ze znalezieniem osoby zdecydowanej na zakup.

Jak sprzedać drożej mieszkanie w Warszawie?

Jeśli Twoje mieszkanie na sprzedaż w Warszawie znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, możesz ustalić wyższą cenę sprzedaży. Nieruchomości położone w centrum stolicy mogą być aż dwukrotnie droższe od nieruchomości na obrzeżach.

Atrakcyjna lokalizacja zależy również od bezpośredniego otoczenia nieruchomości. Nabywcy niechętnie przyjmują wysokie ceny mieszkań wśród starych kamienic, dziurawych ulic oraz uciążliwego sąsiedztwa. Dlatego sporym atutem jest ogrodzone, strzeżone osiedle, na którego terenie znajduje się także parking oraz zielona przestrzeń wspólna. Jeśli nie możesz zagwarantować takiego standardu nieruchomości, najprawdopodobniej będziesz musiał zejść z ceny.